Select Page

Kas mina olen valmis?

Aastaid tagasi külastas Eestit tuntud kristlik muusikakollektiiv. Kogunesime koos sadade kristlastega kontserti kuulama. Muusika oli südantpuudutav ja sellega läksid kaasa nii noored kui ka vanad. Ma ei mäleta, kas laulude vahele palvetati, aga kuidagi oli tolle õhtu fookuses ärkamine. Ühel hetkel tabasin end mõttelt: kui Jumal saadab Eestimaale ärkamise, kas oleme koguduseliikmetena selleks valmis? Mis juhtuks, kui sama suur hulk nagu siin oleksid äkitselt Jumala leidnud ‒ erineva taustaga „inimesed tänavalt“? Kuidas saaksime siis olla neile toeks usus kasvamisel? Tol hetkel see mõte häiris mind, sest tajusin, et mina ei oskaks. Vahest oled sinagi midagi sarnast kogenud?

Apostlite tegude 11. peatüki lõpust loeme, kuidas evangeelium jõudis mittejuutlikust taustast kreeklasteni Antiookiasse (Ap 11:19‒26). Paljud pöördusid Issanda poole ja uue olukorraga saadeti tutvuma Barnabas. Nähes, et kogudusega olid liitunud inimesed, kellel varasemalt puudus kokkupuude Iisraeli Jumalaga, otsis Barnabas üles Pauluse. Koos käisid nad uusi koguduseliikmeid õpetamas terve aasta. Antiookiast Tarsosesse ei olnud just lühike tee, aga Barnabas nägi suurt vajadust järeltöö järele. Ta soovis, et vastpöördunud kristlased jääksid oma usus kindlaks ja kasvaksid Jumala tundmises.

Andrease eeskuju

Praegune olukord ja Piibli eeskuju on peamisteks põhjusteks, miks ma näen festivalis „Lootuse aeg“ erilist võimalust Eestimaa koguduste jaoks. Festival ei ole pelgalt kahepäevane suurüritus. Selle eesmärgiks on meid aktiveerida ja varustada evangeeliumi kuulutamiseks ning järeltööks juba enne festivali ja veel aastateks pärast seda.

Erinevates paikades üle Eesti on juba alanud kõikidele kristlastele mõeldud „Kristliku elu ja tunnistuse“ (KET) kursused. Meie sooviks on vaimulikult varustada võimalikult paljusid, et olla nagu Andreased, Barnabased ja Paulused.

„Kristliku elu ja tunnistuse“ kursus on umbes 3-tunnine koolitus. Esmalt mõtestatakse lahti meie enda usku ja usuelu: mida tähendab olla kristlane; kuidas Jumal juhib ning varustab meid läbi palve ja Piibli.

Järgnevalt õpetatakse meid oma usku praktiliselt jagama. See ei tähenda usu pealesurumist, vaid kõigepealt teise kuulamist ja seejärel oma loo jagamist nii, et see kuulajat kõnetaks. Suur osa on siin eestpalvetel ja eluviisil „Mina olen nagu Andreas“. Andreas oli jünger, kes tutvustas Jeesust oma vennale Peetrusele. Samamoodi võime meie leida inimesed, kelle eest palvetada, kellele kinkida oma aega ja tutvustada Jeesust.

Ja viimaks. Eesti konteksti arvesse võttes on eriti oluline järeltöö vastpöördunutega. Just selle järele tundsin suurt puudust noorena eelpool mainitud kontserdil olles. Kuidas me saaksime vastpöördunut toetada usus kasvamises, piiblilugemises ja palvetamises, et ta võiks raskustes kindlaks jääda? Selleks õpetatakse kursusel osalejatele mitmeid praktilisi viise, mida saab kasutada näiteks palve- või kodugrupis ja üks-ühele jüngerluses, arvestades erinevate koguduste vajadusi.

Lõikust on palju!

Kaitseväe peakaplan Ago Lilleorg jagas festivali toimumisaasta avateenistusel oma kogemust, kuidas 16 aastat tagasi toimunud Lootuse festivalist võitsid kõige rohkem kogudused, kes panustasid oma liikmete ettevalmistamisse. Ta rõhutas:

„Põhiküsimus on, kas sa oled valmis tegutsema? Kas sa oled valmis hinda maksma? Kas sa oled valmis vilja sisse võtma? Jumal ei saada vilja sinna, kus ei olda selleks valmis. Need, kes tahavad, saavad näha midagi head.”

Üle Eesti on saanud väljaõppe 56 suurepärast koolitajat, kes viivad KET-kursusi läbi märtsist kuni septembri alguseni. Mitmed kursused on juba toimunud, paljud on veel ettevalmistamisel. Kursused ja jagamismaterjalid on tasuta ‒ tuleb vaid panustada oma aega ja tahtmist.

Koolitust on võimalik kutsuda oma kogudusse või osaleda teie lähedal toimuval koolitusel. Rohkem infot KET-kursuse kohta saab festivali kodulehelt: lootuseaeg.com alajaotusest „Eelüritused“.

Lõikust on palju ja enamus meist on palunud lõikuse Issandat, et ta saadaks töötegijaid välja oma lõikusele! (Lk 10:2). Läki siis – panustame üheskoos, et me oleksime innustunud ja valmis lõikuseks!

Helina Voogne

Festival „Lootuse aeg“, koolituste koordinaator

Kõrgem Usuteaduslik Seminar, misjoniteoloogia õppejõud

„Kristliku elu ja tunnistuse“ kursus:

Tasuta

Kestus kolm tundi

Kolm teemat:

  • kristlase isiklik suhe Jumalaga
  • praktilised viisid usust rääkimisel
  • uute kristlaste toetamine

Leia kaardilt lähim toimumiskoht ja osale: lootuseaeg.com alajaotuses „Eelüritused“

Soovid kursust oma kogudusse: hvoogne@lootuseaeg.com