Select Page

Laupäeva, 26. augusti hommikupoolikul oli mul südames käsk, et Mäevalla palvela suures saalis peab tegema proovikütmise. Terve suve polnud ahju köetud. Vaidlesin endale veel vastu, et väljas on 22 kraadi sooja, mis ma sellest ahjust kütan? Sisemine käsk oli aga selge ja nii panin ahju neli halgu ja süütasin tule. Mõne aja pärast tundsin, et suitsu ajab sisse. Kontrollisin, et kas probleem on tõmbega või panin ahjuukse halvasti kinni – kumbki polnud põhjuseks. Uurisin edasi, et kust seda suitsu siis tuleb? Peagi avastasin, et slepe kivide vahel olev segu on praguline ja sealt immitseb mitmest kohast suitsu sisse. Lähemal vaatlusel avastasin, et slepe paljud kivid on suisa lahti.
Oli selge, et see probleem vajab kohest tegelemist. Nii helistasin Haapsalus tuntud pottsepale, kes mõni kuu tagasi oli ladunud minu maja korstna. Tema vastas, et tal on järgmine vaba aeg jaanuaris 2024 ega saa momendil aidata, kuna on teisel objektil. Siis tuli (või tuletati) mulle meelde vend Jaanus Niinemets, kellele ka kohe sõnumi kirjutasin. Veidi aja pärast tuli Jaanuselt vastus, et ta on sealsamas lähedal koolitust lõpetamas ja on mõne tunni pärast kohal. Ja nii ka oli – kella seitsme paiku õhtul saabus Jaanus, kes võttis slepe lahti ja tuvastas, et see tuleb uuesti laduda. Minu ehituselt saime müüritisesegu, Jaanusel olid muud vajalikud asjad kaasas ja kella 21ks oli slepe uuesti üles laotud.
Talvele võib nüüd julgesti vastu minna. Paremat ajastust ei saanuks olla. Tuli olla ainult sõnakuulelik Pühale Vaimule ja soojal päeval proovikütmine teha.