Select Page

Nicholas James Vujicic on mees, kes sündis ilma käte ja jalgadeta. Tema isa oli Serbias pastor, kuid kommunistliku tagakiusu eest pidi perekond kodumaalt lahkuma ja nad emigreerusid Austraaliasse. Nick sündis 1982. aastal Melbourne’is. Nick on abielus ja nende peres kasvab neli last ning tänaseks on nad asunud elama Ameerikasse. Nick tunnistab, et ta on tulnud läbi väga rasketest olukordadest. Koolis koges ta palju tagakiusu, aga kõigis õpingutes oli ta siiski väga edukas. Kui ta oli 10-aastane, üritas ta sooritada vannis enesetappu, aga see ei õnnestunud. Suur muutus toimus siis, kui ta kohtus Jeesusega.

Täna tuntakse Nick’i kui evangelisti ja kristlikku motivatsioonikõnelejat, tema raamatud kuuluvad maailma bestsellerite tippu. Kolmapäeval, 15. novembril külastas Nick Eestit organisatsiooni „Jumala otsijate liikumise“ juhi Sergei Šidlovski kutsel. Siia tuli ta Leedust ja läks edasi Lätti.
Oleviste kirikus oma sõnavõttu alustades ütles Nick, et Eesti on 80. maa, mida ta on külastanud (Hiinas on ta käinud 41 korda). Tal on olnud võimalus kohtuda 29 riigipeaga. Aastast 2020 hakkas Nick palvetama just meie maailmaosa pärast. Tema suureks mureks on saanud nii-öelda uinunud kristlased, keda on maailma kõigis nurkades.


Külalise peamine sõnum oli, et ärge keskenduge sellele, mida teil pole, vaid sellele, mida Jumal teile igaühele on andnud. 
Kristlikule kogudusele on tähtis, et ta oleks ärkvel, mõistaks oma õiget seisust Jeesuses Kristuses ja et teda iseloomustaks janu õiguse järele. Võtmeroll on isiklikul, kasvaval suhtel oma Issandaga. Viimast kirjeldas Nick näitega oma elust: „Olen olnud 12 aastat abielus, aga ikka ma teen veel tõsist tööd meie sõpruse, meie suhte kallal. Me läheme igal nädalal kahekesi kuhugi välja. Igal kuul küsime teineteiselt kolm küsimust: kas on midagi, mida ma ei tee, aga mida sinu süda ihkab, et ma teeksin? Mis on see, mida ma teen, aga mida sa soovid, et ma lõpetaks? Mis on need asjad, mida ma teen hästi, ja sina soovid, et ma jätkaks? Abielu on kahesuunaline tänav. Sama kehtib näiteks ärimaailmas. Neidsamu küsimusi peame esitama ka meie suhtes Jeesusega.“

Edasi ütles Nick, et kristlastele on ta pakkunud nelja põhimõtet. Esimene on isiklik suhe Kristusega. Teine on meie kaastunne nende suhtes, kes on kadunud. Jeesus tuletab paljudele meelde: …sa oled oma esimese armastuse maha jätnud (Ilm 3:1). Aga meie maailmas ei ole paljud esimest armastust veel kogenudki. Kolmas põhimõte on hoida inimeste südameid ja jüngerdada neid. Neljas põhimõte, mida kogudusel tuleb mõista, on, et ta peab saatma välja evangeeliumi kuulutajate armee. Kui Jumal saab kasutada käte ja jalgadeta meest, olemaks Tema jalgadeks ja käteks, võib Ta kindlasti kasutada iga avatud südamega kristlast.

Olevistes vaimulike töötegijatega kohtumise lõpust jäi helisema Nicki näide Psalm 32:8 kohta, kus on öeldud: …ma annan sulle nõu oma silmaga sind juhtides. „Mul ei ole käsi, millega oma lapsi juhendada. Mul ei ole sõrme, mida viibutada. Ma pean tegema palju oma silmadega. Kui mu lapsed kuulevad minu häält, siis sellest veel ei piisa, sest neil on vaja näha minu nägu ja silmi, et mõista, mida ma soovin öelda. Tahan öelda ka teile: otsige Issanda palet!“
Nick Vujicic kohtus ka Riigikogu esimehe Lauri Hussariga ja Riigikogu liikmetega, andis intervjuu ETV „Pealtnägija“ saatele ja Kanal 3-le. Tihedas päevakavas oli külalise üheks teemaks kristluse tutvustamine koolilastele. Nick andis lubaduse, et järgmise 12 kuu jooksul salvestab ta video, mis tõlgitakse eesti keelde ja jagatakse kõikidele koolidele. See saab olema video motivatsioonist, lootuse sõnumist: kuidas mitte kunagi alla anda, pidada vastu ka siis, kui sind kiusatakse, ja sellest, kuidas ise mitte kedagi kiusata.


Nicki kokkuvõte oli: „Eesti on väga eriline riik. See on riik, mille uksed on lahti, ja ma tahan siia tagasi tulla.”