Select Page

Nõmme Baptistikoguduse liige Angela Lauge andis välja endakirjutatud kristliku lasteraamatu “Väike Sõber ja porgandikarva kass”. Angela on Saaremaalt pärit. Pärast gümnaasiumi läks ta Kunstiakadeemiasse õppima ja liitus Nõmme Baptistikogudusega. “Ma olen väga loov inimene, juba väiksest peale on mul väga elav fantaasia ja mulle on väga meeldinud lugusid välja mõelda,” kirjeldab Angela ennast. Talle meeldib kirjutada, maalida ja joonistada ning kõiki neid oskusi peab ta Jumala kingiks enda elus.

Lasteraamatu kirjutamine oli tal pikalt unistuseks. Esiti tundus, et ehk sünnib see kunagi kaugemas tulevikus, kuid kui Angela pidi gümnaasiumi lõpus tegema praktilise töö, võttis ta lasteraamatu kirjutamise ette. “See raamat puudutas inimesi, kellele andsin selle lugeda, ja nad ütlesid, et on nii kahju, kui see jääb lihtsalt kuhugi sahtlisse. Ja ma mõtlesin, et mul pole midagi kaotada. Miks ma ei võiks seda mõnele kirjastusele saata?” Raamatukoguhoidjast ema aitas Angelal leida kontakti potentsiaalsete kirjastustega, õpetades seejuures tütart, et eitav vastus on täiesti normaalne, küll küsime järgmiselt. Kuid juba esimene kirjastus vastas loo ja illustratsioonide peale, et nad on väga huvitatud selle avaldamisest. “See pole küll täiuslik raamat, aga väga eriline, sest ma lõin selle olles osaduses oma Loojaga ja see on nii hea.”

Autori enda sõnul on tegu lihtsa, kuid sügava looga. Loo peategelane on Väike Sõber, kes seikleb oma kalli porgandikarva Kassiga. See on jutustus tavalistest hetkedest läbi lapse siiraste silmade. Autori enda jaoks on see ühtlasi lugu ühest Suurest Sõbrast, kes on Jumal.

“Väike Sõber ja porgandikarva kass” on müügil Rahva Raamatus (19,50€) ja Apollos (19,90€). Võimalus on osta ka Angelalt otse (15€), kirjutades angela.lauge@gmail.com.